Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De!

Mersin Valiliği ve Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği elçiliği desteği ile Nirengi Derneği tarafından Mersin’de Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De! Projesi paydaş toplantısı düzenlenecek...

02 Kasım 2016 Çarşamba 09:27
Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De!
ÇOK GEÇ OLMADAN, ÇOCUK İSTİSMARINA DUR DE!
PAYDAŞ TOPLANTISI

11 Kasım 2016 tarihinde Mersin Valiliği ve Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği elçiliği desteği ile Nirengi Derneği tarafından Mersin’de Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De! Projesi paydaş toplantısı düzenlenecektir.

Nirengi Derneği, Hollanda Krallığı Matra fon desteği ile ‘Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De!’ projesini yürütmektedir. ‘Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De!’ projesi çocuklar üzerindeki yetişkin ihmal ve istismarı konusunda toplumda bilinçlendirme yaratmayı ve davranış değişikliği oluşturmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda, Mersin Valiliği ev sahipliğinde 11 Kasım 2016 tarihinde, Valilik toplantı salonunda ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile “paydaş toplantısı” gerçekleştirilecektir.

"Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De”
Projesinin amaçları: Bilgi ve Farkındalık Arttırmak: ilgili bütün paydaş kurum ve kuruluş çalışanlarında, ihmal, istismar ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda bilgi düzeyleri ve farkındalıklarını arttırmak. İhmal ve istismara uğrayan çocukla karşılaştıklarında ne yapmaları, nereye başvurmaları konusunda bilgilendirmek. İstismara uğrayan çocukla iletişim becerisi geliştirmeleri konusunda desteklemek. Müdahale: Çocuk ihmal, istismarının yaşanması durumunda gerekli sürecin nasıl başlatılacağı ile ilgili bilgilendirmek, yasal zorunluluklar, uzman ekip ile çalışan merkezlerin nereler olduğu konularında bilgi düzeyleri ve farkındalıklarını arttırmak. Baş etmenin Desteklenmesi: İstismar edilen çocukla kurulması gereken iletişim yönetimi hakkında bilgilendirmek.

Mersin’de 2017 Mayıs ayı sonuna bir dizi çalışma yapılacaktır. Bu kapsamda, Akdeniz ilçesi pilot okullarında kasım ayı son haftasında başlamak üzere öğretmen, destek personeli ve velilere yönelik bilinçlendirme eğitimleri verilecektir. Ayrıca, her okulda mağdur çocukla karşılaşıldığı andan itibaren yapılması gerekenlerin net şekilde (adım adım) yazılı olarak belirtilmesi anlamına gelen Okul temelli Standart Operasyon Prosedürü (SOP) gerçekleştirilecektir.

Proje ve Nirengi Derneği hakkında daha fazla bilgi için
http://www.nirengidernegi.org

havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv