Esenyurt'ta MARAŞ YURT Derneği Kuruldu…

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaşayan Kahramanmaraşlıla kısa adı MARAŞ YURT olan Esenyurt Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdular...

13 Eylül 2017 Çarşamba 14:04
Esenyurt'ta MARAŞ YURT Derneği Kuruldu…
İstanbul’da MARAŞ YURT Derneği Kuruldu…

Kahramanmaraşlılar İstanbul’u feth etmeye devam ediyor. İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaşayan Kahramanmaraşlılar uzun süredir devam eden toplantılar neticesinde kısa adı MARAŞ YURT olan Esenyurt Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni kurdular. Geçtiğimiz günlerde İstanbul İl Dernekler Müdürlüğüne resmi kuruluş dilekçesini veren hemşehrilerimiz MARAŞ YURT Derneğimize resmiyet kazandırdı.

Kahramanmaraş’ın her bir ilçesinden köyünden kasabasından ve mahallesinden hemşehrilerimizi bir araya getiren MARAŞ YURT Derneğimizin kurucu başkanlığını Ali Uslu üstlendi. Kurucu başkan yardımcılığını Mustafa Güneş, kurucu üyeliklerine de Ramazan Kocaoğlu, Mehmet Keklik, Hanifi Ilgın, Celal Doğan ve Cebrail Uzun’un imza koyduğu derneğimiz Esenyurt ilçesi ve çevre ilçelerinde yaşayan Kahramanmaraşlılar arasında birlik ve dayanışmayı sağlamayı amaçlamakta.

MARAŞ YURT DERNEĞİ Geçici kurucu yönetim kurulu başkanı Ali Uslu 46 tv genel koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı’ya yaptığı açıklamada; 01 Ekim de olağan yapacaklarını yönetim kurulu başkan ve yönetim kurulunu üyelerini seçeceklerini söyledi. Olağan genel kurula kadar dernek merkezinin Esenyurt Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde yer alan Markado Cafe de faaliyet göstereceğini ve Tüm resmi işlemleri tamamlanan MARAŞ YURT Derneği üye kayıtlarına başladıklarını belirtti.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv