Gebze'de Kahramanmaraşlılar Derneği İftarı

Geçtiğimiz ay Kocaeli’nin ulaşım ve sanayi bölgesinin merkezi konumunda yer alan Gebze başta olmak üzere Darıca ve Çayırova’sında yaşayan Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin bir araya gelerek kurdukları Gebze Kahramanmaraşlılar Derneği yönetimi iftar sofrasında oruç açıp, istişare etti.

05 Haziran 2018 Salı 14:22
Gebze'de Kahramanmaraşlılar Derneği İftarı
GEBZE’DE KAHRAMANMARAŞLILAR İFTARI BİRLİKTE YAPTI

Geçtiğimiz ay Kocaeli’nin ulaşım ve sanayi bölgesinin merkezi konumunda yer alan Gebze başta olmak üzere Darıca ve Çayırova’sında yaşayan Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin bir araya gelerek kurdukları Gebze Kahramanmaraşlılar Derneği yönetimi iftar sofrasında oruç açıp, istişare etti.

Kocaeli il sınırlarında kurulan ikinci Kahramanmaraş il derneği olan Gebze Kahramanmaraşlılar Derneği'nin kurucu başkanlığına aslen Andırın ilçesinden olan Adem Oktay getirildi. Sosyal medya ağı facebook’ta kurdukları grup ile bölgede yaşayan hemşehrilerimize ulaşan dernek yönetimi Kahramanmaraşlıları bir çatı buluşturmayı hedeflemekte.

Dün akşam Gebze Kahramanmaraşlılar Derneği iftarlı istişare toplantısına katılan Kahramanmaraşlılara hitaben kısa bir konuşma yapan ve teşriflerinden ötürü teşekkür eden kurucu başkan Adem Oktay iftar hakkında Kahramanmaraş 46 TV genel yayın koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı’ya tele-konferans ile mülakat verdi.

Gebze Kahramanmaraşlılar Dernek kurucu başkanı Adem Oktay: Gebze’de İftar yemeğimizde bir araya geldik.
“Nefsin sabırla imtihan edildiği, buluşma ve paylaşmanın iftar sofralarında bir araya geldiği, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği bir Ramazan ayını idrak ediyoruz.”

Şöyle ki Oruç; insanın azim, sebât, kanâat, metânet ve sabır gibi ahlâkî güzelliklere sahip olmasına, aç kalarak nimetlerin kıymetini bilmesine ve bu vesîle ile yoksulların halini düşünüp onlara merhamet ve şefkat hisleriyle yaklaşmasına sebep olur Bütün bu özellikleriyle Ramazan, dinî duygularımızın kuvvetlendiği, nefislerimizin kontrol altına alındığı, yardımseverliğin zirve yaptığı bir zaman dilimidir. Sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği, birçok güzellik ve hikmetlerle dolu, rahmet ve mağfiret ayıdır. Oruç ayı olan ve mübarek üç ayların sonuncusu Ramazan, yılda bir defa kurulan ve ahret ticaretinin yapıldığı bu manevi pazardır. İstifade etmesini bilenler bu manevi pazardan büyük kazanç sağlarlar. Ebedi âleme yönelik amellerini artırarak, en karlı yatırımlar yapılan Ramazan ayı, bünyesinde birçok hikmeti, güzellikleri barındırır. Geçmiş yıllarda olduğu üzere bu yılda şehrimizde ve memleketimiz Kahramanmaraş’ımızda Ramazan ayı bütün güzellikleriyle, bütün yardımseverlik duygularıyla ve en üst düzeydeki manevi iklimiyle gönülleri kaplayacaktır. Yüce Mevlâ’dan Ramazan Ayı’nın, Aziz Hemşerilerimize, Milletimize, tüm İslâm Âlemine hayırlar getirmesini, insanlığın hidayet ve barışına vesile olmasını dilerim.”

Biz bu akşam hem iftar yaptık hemde derneğimizin hedeflerini, plan ve programlarıyla kısa ve uzun vade de neler yapabiliriz konularını istişare ettik.

Bu akşam bizleri katılımlarıyla onure eden başta kurucu yönetim kurulumuz olmak üzere soframıza oturup bizlerle birlikte iftar eden bütün Kahramanmaraşlı hemşehrilerime teşekkürler..dedi.

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv