İstanbul da Kahramanmaraş MARAŞFED Kuruldu

İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş Dernekleri bir araya gelerek Türkiye de ilk defa memleketimiz adına kısa adı MARAŞFED olan dernekler federasyonu kurdular...

02 Şubat 2017 Perşembe 00:07
İstanbul da Kahramanmaraş MARAŞFED Kuruldu
Kahramanmaraş MARAŞFED Kuruldu…

İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş Dernekleri bir araya gelerek Türkiye de ilk defa memleketimiz adına dernekler federasyonu kurdular.

Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu MARAŞFED'in doğuşu...


İstanbul da 2009 yılında Maraşder tarafından temeli atıldı.
Bir yılı aşkın süre avukat Şaban Kurt başkanlığında her ay bir derneğimizin ev sahipliğinde Kahramanmaraş dernekleri İstişare ve Koordinasyon toplantıları yapıldı.

Maraşfed Kurucu Başkan Afşin Eshab-ı Kehf Derneği Ahmet Ardıç

2011 yılı genel seçimlerinde tüm derneklerimiz bir araya gelerek Kahramanmaraş Fayda Platformunu kurmasıyla federasyonlaşma yolunda biraz uzun sürse de nihayetinde hayır olduğu için, hayırlı bir iş olduğu için, hayırlısıyla bugün İstanbul da Afşin Eshab-ı Kehf Dernek Başkanı sn. Ahmet Ardıç başkanlığında MARAŞFED kuruldu.

Maraşfed Kurucu Andırın Derneği Hamdi Çam

İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş il, ilçe, belde, köy ve mahalle dernekleriyle birlikte kültür ve turizm derneklerimizin katkı ve katılımıyla Kahramanmaraş adına Türkiye de ilk defa İstanbul da Beyoğlu'nda bulunan Kahramanmaraşlı hemşehrimizin işletmeciliğini yaptığı Sabırtaşı Restoran da yapılan yemekli toplantıda memleketimizin dernekler federasyonu MARAŞFED resmen kuruldu.

Maraşfed Kurucu Türkoğlu Derneği Cafer Parlak

Kısa adı MARAŞFED olan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu önümüzdeki günlerde kuruluş sürecini tamamlamasıyla birlikte kurucu federasyon üyesi dernekler tarafından oluşan kurucu yönetimle ilk olağan genel kuruluna gidecek.

Maraşfed Kurucu Ekinözü Derneği Nuri Kesgin

MARAŞFED yeni yönetimiyle memleketimiz Kahramanmaraş’ın İstanbul da yaşayan vatandaşlarına ve şehrimize en âlâ hizmeti sunabilmek, hemşehrilerimizin yanında yer almak, memleketimizin kalkınmasına ve derneklerimizin güçlenmesine vesile olmak için çaba sarf edecek. Memleketimiz ve hemşehrilerimiz adına ilk defa kurulan Kahramanmaraş Dernekler Federasyon’umuz MARAŞFED hayırlı olsun.

Maraşfed Kurucu Afşin Küçüktatlar Derneği Mehmet Barel

Dünyanın her bir köşesinde yaşayan hemşehrilerimiz MARAŞFED’e bir tıkla www.marasfed.org üzerinden anında ulaşabilecek. Federasyon başkan ve yöneticileriyle iletişim kurabilecek.

Maraşfed Kurucu Afşin Arıtaş Derneği Adem Çelik

Haber merkezimize ulaşan bilgilere göre önümüzdeki günlerde MARAŞFED kuruluşunu ulusal ve yerel basın ile yapacakları toplantı ile resmen ilan edecekler.

MEMLEKETİMİZ KAHRAMANMARAŞ'A VE HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN.

Havadistürk 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv