Kahramanmaraş Dernekleri Birlikte İftar Yaptı

İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş il, ilçe, belde ve köy/mahalle dernekleri Sultangazi Belediyesi ev sahipliğinde Kudüs temalı iftar salonunda 3000 kişi ile bir arada iftar etti.

04 Haziran 2018 Pazartesi 11:09
Kahramanmaraş Dernekleri Birlikte İftar Yaptı
İstanbul'da Kahramanmaraşlı İftarı

Kahramanmaraşlılar Üç bin Kişilik Salona Sığmadı


İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş il, ilçe, belde ve köy/mahalle dernekleri Sultangazi Belediyesi ev sahipliğinde Kudüs temalı iftar salonunda 3000 kişi ile bir arada iftar etti.

Kahramanmaraş’ın İstanbul da faaliyet gösteren başarılı dernekleri binlerce hemşehrisiyle bir arada iftar etmenin manevi zenginliğini yaşadı. Sultangazi belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kahramanmaraş Dernekleri Birlik İftarının bir özel yanı daha vardı. İslam Dünyası STK'ları Birliği üyeleri ve Kudüs dostlarıyla birlikte oruç açıldı.

Kahramanmaraşlıların İstanbul da sesi MHP İstanbul 3.bölge milletvekili adayı Erdem Karakoç’un da teşrif ettiği iftara Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'da katıldı.

İstanbul Sultangazi de 3000 kişilik iftar programında Kahramanmaraşlıların buluşmasına vesile olan organizasyona katılım ve katkılarıyla Kahramanmaraş Andırın ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Hamdi Çam ve yönetim kurulu Elbistan ve Çevre Köyleri Derneği Şeyhamit Güneş ve yönetim kurulu, Afşin Büyüktatlar kasabası Tatlıder Başkanı İsrafil Bahçe ve yönetim kurulu, Ekinözü ve çevre köyleri derneği başkanı Nuri Kesgin ve yönetimi ile birlikte kuruluş aşamasında Kahramanmaraş ve Kadın Derneği kurucusu Eyüp Kadir Kılcı kurucu yönetim kurulu üyeleri yoğun çaba sarf etti.

Sosyal medya kanalımız 46TV.net de haftalar öncesinden yayınlarıyla hemşehrilerimizin birlikte bir çatı altında iftar edebilmesi adına yoğun çaba gösterdi.


İstanbul da Kahramanmaraş Dernekleri Birlikte İftar programına teşrifleriyle Elmuhay Vakfı ve MARAŞFED Kurucu Başkanı Uğur Yinanç, Türkoğlu Dernek Başkanı Cafer Parlak ve yönetimi, Türkoğluder Kurucu Başkan Ali Kalli, Afşinder yönetimi, Afşin Küçüktatlar Derneği Başkanı Mehmet Barel, Tatlıder eski başkanı Ali Kara, TRABMARDER başkanı Ökkeş Bölükbaşı, Deniz Yıldızları Geleceğimiz platformu temsilcisi Sevgi Gürünlü Er, Elbistan Kara Mağara Dernek Başkanı Enver Aksu, Halk Ozanı Recep Tecirli (Ozan Tecirli) Afşin Arıtaş’lılar Dernek Başkanı Âdem Çelik ve yönetim kurulu, Elbistan Çiçek Derneği kurucu yönetimi, Elbistan Aksu Aile Derneği yönetimi, MARAŞ YURT Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Kocaoğlu, Ak Parti Küçükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı Yunus Yılmaz, Elbistan Gönül Dostları Birliği adına Hüseyin Bozdoğan ve Yakup Doğan, Avukat Ali Çanak, Avukat Yakup Aksu, sinema ve dizi film oyuncusu Kader Demir, MARAŞDER Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Demir, MHP Sultangazi ilçe başkanı Yusuf Özel, Sultangazi Saadet Partisi ilçe başkanı Hüseyin Aydoğan ve Sultangazi ilçesi Malkoçoğlu Mahalle Muhtar Adayı Kahramanmaraşlı hemşehrimiz Hüsne Köse heyetiyle birlikte katıldı.

Sultangazi belediyesi ev sahipliğinde yapılan Kahramanmaraş Dernekleri iftar programında akşam ezanını ve iftar sonrası yemek duasını Kahramanmaraş ilimizin Afşin ilçesinin Büyüktatlar kasabasından Hafız Mehmet Yanar icra etti.

bilgi not: İstanbul’da Kahramanmaraş ve Kadın Derneği - MARKADER kuruluş için hazırlıklara başladı. MARKADER kuruluşunda bende olmalıyım diyebilen başta kadınlarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimiz www.instagram.com/markader adresimizden bizimle iletişim kurabilirler.

 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv