Kahramanmaraş Dernekleri 'Federasyon' Dedi!

Türkiye de sivil toplum örgütlenmesi adına ilk sıralarda yer alan Kahramanmaraş (Maraş Yurdu 1946) İstanbul da faaliyet gösteren ilçe ve belde dernekleri öncülüğünde kısa adı MARAŞFED olan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu için önceki gün kuruluş imzası attılar…

04 Şubat 2017 Cumartesi 14:12
Kahramanmaraş Dernekleri 'Federasyon' Dedi!
Kahramanmaraş Dernekleri Federasyon Dedi!

Türkiye de sivil toplum örgütlenmesi adına ilk sıralarda yer alan Kahramanmaraş (Maraş Yurdu 1946) İstanbul da faaliyet gösteren ilçe ve belde dernekleri öncülüğünde kısa adı MARAŞFED olan Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu için önceki gün kuruluş imzası attılar…

Kahramanmaraşlıların gurbette en yoğun yaşadığı il İstanbulda faaliyet gösteren dernekler bir araya gelerek bir çatı altında birlik olmak için dernekler federasyonu kurdu.

İstanbul daki Kahramanmaraşlıların yöresel mutfağı ve dünyaya Maraş mutfağını sevdiren Sabırtaşı Restoran da yemekli toplantı da bir araya gelen il, ilçe ve belde dernek başkanları kısa adı MARAŞFED olacak olan Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu’nu kurmak için karar aldı. Alınan karar toplantıya iştirak eden dernek yöneticileri tarafından imza edilerek kuruluş için Afşin Eshab-ı Kehf Dernek Başkanı Ahmet Ardıç ortak bir kararla kurucu başkan olarak seçildi.

Kuruluş toplantısına İstanbul Andırınlılar Dernek Başkanı Hamdi Çam, Afşin Eshab-ı Kehf Dernek Başkanı Ahmet Ardıç, Ekinözü Dernek Başkanı Nuri Kesgin, Türkoğlu Dernek Başkanı Cafer Parlak, Afşin Küçük Tatlar Dernek Başkanı Mehmet Barel, Afşin Arıtaş Dernek Başkanı Âdem Çelik katıldı. MARAŞFED toplantısına Andırın Derneği’nden Öcal Ünal, Afşin Eshab-ı Kehf Derneği’nden Mahmut Gökşen de iştirak etti.

MARAŞFED kuruluşu işlemleri için İstanbul İl Dernekler Müdürlüğüne müracaat öncesi federasyonun logosu, web adresi, iletişim bilgileri ve tüzüğü ve de kuruluş evrakları ile birlikte dosyasıyla başvuru yapacak.

MARAŞFED Kurucu başkanlığına seçilen Ahmet Ardıç yaptığı kısa değerlendirme de; “Büyük bir özveri ile faaliyetlerini sürdürmeye çalışan derneklerimizin gücüne güç katmayı, maneviyata, edebiyata, sanayiye konu olmuş Kahramanmaraş’ımızın değerlerini daha geniş kitlelere metropol şehir İstanbul da ulaşmayı hedefliyoruz. Kuruluş aşamasında emeği geçen bir birinden değerli dernek başkanlarıma ve yönetim kurullarına bu önemli emaneti bize tevdi ettikleri için teşekkür ediyorum. Her biri bu oluşumun köşe taşı niteliğinde önemlidir. Gayemiz derneklerimizin ve şehrimizin adını hakkıyla taşıyıp katkı sunmak olacaktır” diye konuştu.

MARAŞFED kuruluşuyla birlikte Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97.Yılı münasebetiyle İstanbul da günün anlam önemine binaen salon programı yapacak. Şehrin düşman işgalinden kurtuluşunu kutlayacak.

MARAŞFED Kurucu yönetimi kurumsal amblem ve logo olarak aşağıda yer alan görseli belirledi.

MARAŞFED web adres: www.marasfed.org yakında tasarımı yapılarak yayına başlayacak.

Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu MARAŞFED memleketimize hayırlı olsun.

HAVADİS TÜRK 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv