Yeryüzü Derneği Repair Cafe Atölyeleri Başlıyor

Hollanda merkezli, dünyada 1150 civarında temsilcisi bulunan Repair Café, gönüllüler aracılığıyla, sorunlu her tür eşyanın onarılarak yeniden kullanılabilmesini amaçlayan bir örgütlenme.

31 Ekim 2016 Pazartesi 10:37
Yeryüzü Derneği Repair Cafe Atölyeleri Başlıyor
Repair Cafe Atölyeleri Türkiye de...

Hollanda merkezli, dünyada 1150 civarında temsilcisi bulunan "Repair Café", gönüllüler aracılığıyla, sorunlu her tür eşyanın onarılarak yeniden kullanılabilmesini amaçlayan bir örgütlenme.

Belirli aralıklarla yapılan etkinliklerde, bu amaçla kullanılan atölyelere getirilen eşyalar bilgili, deneyimli, uzman gönüllüler tarafından onarılıyor. Arızanın bulunması ve onarımı ÜCRETSİZ yapılıyor. Onarım için gereken yedek parça ve özel malzemenin bedeli ise eşya sahibi tarafından karşılanıyor. Örneğin bir elektrikli eşyanın onarımında kullanılan kablo, vida gibi şeyler dışında, bir ütü için rezistans, bir cep telefonu için ekran gibi malzemeler kullanıcı tarafından bedeli ödenerek karşılanıyor.

İlk Repair Café atölyemizde elektronik, bilgisayar yazılımı, ahşap eşya onarım, terzi gibi gönüllülerimiz onarım yapacaklar.

Zamanla başka alanlarda da gönüllülerimizin olmasını hedefliyoruz. Bu konuda isteklerinizi bize iletirseniz yeni gönüllüler bulmayı ve Repair Café'nin alanını genişletmeyi amaçlıyoruz. Elbette onarım konusunda gönüllü olarak bize yardımcı olacaklara da her zaman kapımız açık.

havadistürk

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv