Daha düşük fiyata, daha fazlası, tetra pak

Dünyanın ilk karton şişesi artık yeni bir kapağa sahip...

26 Şubat 2013 Salı 23:51
Daha düşük fiyata, daha fazlası, tetra pak

 Dünyanın gıda işleme ve paketleme çözümleri lideri Tetra Pak, Gulfood 2013 fuarında  paketleme alanındaki önemli gelişmelerini duyurdu. Sunulan yenilikler, üreticilerin değişen tüketici ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamasını sağlarken, paketleme ekipmanı yatırımlarını da en az seviyeye indiriyor.

Lansmanı gerçekleştirilen paketleme çözümleri :

·         Tetra Evero® Aseptic OneStep Opening(OSO)

·         Tetra Brik® Aseptic 200 ve 250 Edge TBA/19 Retrofitability Kit

·         Tetra Prisma® Aseptic için Tetra Pak® A3/Speed

·         Tetra Gemina® Aseptic 1000 Crystal

·         Tetra Top® OneStep Opening(OSO)

·         Tetra Fino® Aseptic Optisize

·         Tetra Brik® Aseptic 200 ve 250 Edge

Dünyanın ilk karton şişesi artık yeni bir kapağa sahip

Tetra Pak, süte yönelik dünyanın ilk aseptik karton şişesi olan Tetra Evero Aseptic’te OneStep Opening (OSO) olarak adlandırılan tek aşamalı açma (OSO) sistemini başlatıyor. Tetra Evero Aseptic OSO, emniyet halkası ve kapağı döndürerek çıkartılan bir boyun katmanı sayesinde iki kat daha fazla emniyet sağlıyor. Bu emniyet özelliklerine ek olarak, Tetra Evero Aseptic OSO ayrıca müşterilerin, tüketicilere kolaylıkla açabilecekleri, tutabilecekleri ve dökebilecekleri özellikte karton şişe sunmasını sağlıyor

Daha düşük fiyata daha fazlası – Yeni farklılaştırılmış paket

TBA/19 Retrofitability Kit olarak adlandırılan iyileştirme kiti, aseptik karton paketleme sektöründe bir ilk olarak müşterilerin paket şeklini ve taban alanını aynı makine platformunda değiştirmesini sağlıyor. 200 Slim, 250 Base ve 125 Slim’e yönelik TBA/19’a sahip olan müşteriler kısa bir süre içerisinde mevcut dolum hatlarını iyileştirebilecek. Böylece yeni Tetra Brik Aseptic 200 ve 250 Edge’i üretebilecek. Tetra Pak® A3/Compact Flex’e henüz yatırım yapma fırsatı bulamayan ve bu makineye sahip olan müşteriler için ise bu çözüm, paketleri maliyetin çok altında üretme seçeneğini sağlıyor. Buna ek olarak, iyileştirme kitinin kurulması yeni bir makinenin kurulmasından daha kısa sürüyor, böylece ürünler pazara daha hızlı sunuluyor.

Bir başka yenilik ise olan Tetra Pak A3/Compact Flex ise, TBA/19’a oranla daha fazla paket şekli ve büyüklüğü üretebilen, daha geniş bir kapak portföyü sunan ve entegre üretim hattı yönetiminde yeni bir konsept olan iLine™ platformu ile birlikte gelen daha gelişmiş bir üretim hattı.

Tetra Prisma Aseptic porsiyon paketler için Tetra Pak® A3/Speed

Yeni Tetra Pak A3/Speed artık Tetra Prisma Aseptic 200 ve 250 porsiyon paketleri için mevcut. Tetra Pak A3/Speed iLine, saatte maksimum 24.000 porsiyon paket üretim kapasitesi ile Tetra Pak’ın en hızlı üretim hattı olma özeliğine sahip

Tetra Pak Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Charles Brand şöyle konuştu: “Bu gelişmeler, daha geniş bir ambalaj portföyü sunarak, operasyonel verimliliği artırarak, pazara sunma hızını yükselterek değişken tüketici taleplerine yanıt vermemizi sağlıyor. Ayrıca tüm bunlar inovasyona verdiğimiz önem ve önceliği gösteriyor.”

Tetra Gemina® Aseptic 1000 Crystal

Tetra Gemina Aseptic 1000 Crystal, müşterilerin kalabalık süpermarket raflarında ürününü farklılaştırmasını sağlamaya yardımcı olan yenilikçi tasarımı ile dört adet kristal şekilli panel içermektedir. Gelişmiş dökme özelliği ile Tetra Gemina Aseptic’in yeni bir versiyonu.

Tetra Gemina Aseptic Crystal, müşterilerin, ürün ailesi içerisindeki şekil, büyüklük ve esneklik özelliklerinden faydalanmasını sağlayarak, Tetra Gemina Aseptic Square ile birlikte Tetra Pak® A3/Flex platformunu kullanıyor. Tetra Gemina Aseptic’e yönelik Tetra Pak® A3/Flex platformu, müşterilerin pazardaki talepleri hızlı bir şekilde karşılamasını sağlamak amacıyla  aynı makinede üç farklı şekli üretme, ürün grubundaki farklı şekiller ve büyüklükler arasında geçiş yapma imkanı sunuyor.

Tetra Top® OneStep Opening

Tetra Top OneStep Opening (OSO), ekstra tüketici rahatlığı sağlamak üzere kapak içerisine yerleştirilmiş bir emniyet halkasına sahiptir ve tek aşamalı açma sağlıyor. Paket tek bir döndürme işlemi ile açılıyor. Dökmesi veya içilmesi kolay olan ürün, ayrıca depolama konusunda da rahatlık sağlıyor. Tetra Top OSO, hem hareket halinde hem de evde tüketim amacıyla soğutulmuş süt ve meyve suyu ürünleri için ideal.

Tetra Fino® Aseptic

Cep boyutundaki Tetra Fino Aseptic 100 ml., özellikle çocuklara yönelik ekonomik çözümleri hedefleyen müşteriler için bir fırsat sunan Tetro Fino Aseptic ailesinin en küçük üyesi.

Tetra Brik® Aseptic 200 ve 250 ml Edge

Tetra Brik Aseptic 200 ve 250 ml Edge, kısa bir süre önce Suudi Arabistan, İran ve Fas bölgesinde piyasaya sunuldu. Yeni paket, mümkün olan en iyi ürün akışını sağlamaya yardımcı olan eğimli bir üst kısımla birlikte hareket halinde tüketim için ideal.

 

TETRA PAK HAKKINDA

Tetra Pak, dünyanın önde gelen gıda işleme ve paketleme çözümleri şirketidir. Müşterilerimiz ve tedarikçilerimiz ile yakın bir işbirliği içerisinde çalışarak, dünya genelinde 170’den fazla ülkede yüzlerce milyon insanın ihtiyaçlarını her gün karşılayan güvenli, yenilikçi ve çevre dostu ürünler sunuyoruz. 85’in üzerinde ülkede bulunan yaklaşık 22.000 çalışanımızla, sorumlu sektör liderliğine ve sürdürülebilir iş yaklaşımına inanıyoruz. “PROTECTS WHAT’S GOOD™” (İyi Olanı Korur) sloganımız, gıdaları her yerde güvenli ve erişilebilir kılma vizyonumuzu yansıtır.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv