İkinci twitter buluşması gerçekleşti

Florya'daki konutta gerçekleşen ikinci twitter buluşmasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi Gül Mutlu 28 liseli öğrenciyi ağırladılar. Konuta geçilmeden önce bahçede Vali Mutlu öğrenciler ile tek tek fotoğraf çekip, hepsiyle tanıştı.

02 Nisan 2013 Salı 00:06
İkinci twitter buluşması gerçekleşti

Konutun havuzlu bahçesinde gerçekleştirilen buluşma, Vali Mutlunun öğrencileri selamlama konuşması ile başladı. Konuşmanın ardından karşılıklı sohbete geçildi. Tüm öğrenciler hangi okullardan geldiklerini söylerken, Vali Mutlu öğrencilere okulları hakkında sorular sorarak öğrencilerin durumları hakkında bilgi edindi. Sonrasında ise Vali Mutlu ilk twitter buluşmasında olduğu gibi gelen öğrencilere dağlarda yaşayan kartalların hikayesini anlatırken, dedesi ve ninesi olanların onları mutlaka ziyaret etmesi, olmayanların ise huzur evlerine gidip mutlaka yaşlıların tecrübelerinden yararlanmaları gerektiğini dile getirdi. Karşılıklı konuşmanın ardından yemek yenirken, bu sefer öğrencilerin sorularına Vali Mutlu yanıt verdi.

Öğrencilerden birisinin "3 büyüklerin maçlarında neden deplasman yasağı var?" sorusuna Vali Mutlu, "Biz kesinlikle yasak getirmiyoruz. Kulüpler kendi aralarında anlaşıp bu kararı alıyorlar. Bizim görevimiz iki tarafın seyircisi gelirse güvenliği sağlamaktır. Getirmemelerini söylemekle değil" cevabını verdi.

Vali Mutlu, "2020 Olimpiyat görüşmeleri nasıl geçti? Olimpiyatlara hazır mıyız?" sorusuna ise şu cevabı verdi : "2020 için şansımız oldukça iyi gözüküyor. Hali hazırda birçok tesisimiz ve yapımına başlanacak birçok projemiz var. Aday olan 3 şehirden biriyiz. Diğer şehirler Tokyo ve Madrid daha önce olimpiyat düzenlemelere münasebetiyle bizim şansımız onlara göre daha çok görülüyor. Olimpiyat Komitesini 1 hafta boyunca şehrimizde ağırladık. Hiç bir sıkıntı yaşamadan onları gayet memnun bir şekilde uğurladık. Umuyoruz ki olimpiyatlar şehrimizde düzenlenecek" dedi.

Vali Mutluya yöneltilen bir diğer soru ise, "Sulu kule halkı sürekli kentsel dönüşüm adı altında evlerinden ve mahallelerinden atıldıklarını dile getiriyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz" oldu.

Vali Mutlu bu soruya, "Sulu kulede beni Fatih Belediyesinin yapmış olduğu kura çekiminden dolayı, Yargıtay'a kadar şikayet ettiler. Anahtarların teslim edileceği gün beni de çağırdılar. Ve orada anlaşmaya varmamış bir takım aileler vardı.

Onlar şikayet etmişler fakat daha önceden tüm aileler ile yapılmış olan anlaşmalar var. Hepsine yıkım yapılmadan önce hangi sokakta, hangi apartmanda oturacaklarına kadar tebligat yapılmış. Ve anlaşmaya varılmış olmasına rağmen itiraz edenler oldu. Sulu kulenin eski haliyle şimdiki hali kıyaslanamaz. Ben orada yaşayan halkımızın o evlerde yaşamasına razı olamam. Şu anda yapılan muntazam binalarda yaşamalarını tercih ediyorum" diyerek cevap verdi.

Öğrencilerin sorularının ardından okulda yaşadıkları sıkıntıları dinleyen Vali Mutlu, buluşmanın son bölümünde öğrenciler ile birlikte konutun bahçesini gezerek, hayvanların bulunduğu kümesleri, meyve ağaçlarını, sebzelerin ekili olduğu seraları gezdiler. Yaklaşık 5 saat süren buluşmada gezinin ardından konutun çıkış kapısına gelen Vali Mutlu ve eşi Gül Mutlu, öğrenciler ve öğrencileri almaya gelen aileleri ile birlikte fotoğraf çektirip vedalaşarak konuklarını uğurladılar.

Haber : Metin Timur Tüfekçiler
Fotoğraflar : Burak Şen

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv