Philips’in yeşil ürünü patladı!

Genel olarak sürdürülebilir LED aydınlatma yatırımlarının ön ayak olduğu, yeşil inovasyona 2012 yılında toplam 569 milyon Avroluk yatırım yapıldı.

27 Şubat 2013 Çarşamba 10:09
Philips’in  yeşil ürünü patladı!

 

Philips’in  yeşil ürün satışları toplam satışların %45’ine ulaştı

 

·         Yeşil ürün1 satışları toplam satışların %45'ine ulaştı (11,3 milyar Avro)

·         Genel olarak sürdürülebilir LED aydınlatma yatırımlarının ön ayak olduğu, yeşil inovasyona 2012 yılında toplam 569 milyon Avroluk yatırım yapıldı

·         Geçtiğimiz beş yıl içinde operasyonel CO2 emisyonlarındaki %25'lik azalmayla karbon azaltma hedefi gerçekleştirildi

 

Amsterdam, Hollanda – Royal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHIA) tarafından yapılan açıklamaya göre 11,3 milyar Avroluk yeşil ürün satışlarının toplam satışların %45'ine ulaştığı, bunun da şirketi 2015 EcoVision sürdürülebilirlik performansı hedeflerine oldukça yaklaştırdığını bildirildi. Çevresel etkileri azaltmakla birlikte hasta sonuçlarını iyileştiren ve bakım hizmetlerine erişimi arttıran 16 yeni ürünle yeşil ürün satışlarındaki nominal büyümenin %36 ileen büyük kısmını  oluşturan Philips sağlık alanının yeşil ürün portföyü genişletildi.

 

2 bildirmekten gurur duyuyoruz. Arzumuz ise şirket vizyonumuzun bir parçası olarak bu hedefi 2025 yılına kadar bir yılda 3 milyar kişiye yükseltmek. Ayrıca bu yıl beş yıllık karbon azaltma hedefimizin %25'ine ulaşarak faaliyetlerimizin çevresel etkilerini azaltma konusunda da büyük ilerleme kaydettik. Bunu öncelikle küresel çapta uygulamaya devam edeceğimiz temel faaliyet alanlarımızdaki enerji tasarrufu programları, yeşil lojistik, seyahatlerin azaltılması ve yenilenebilir enerji kullanımının artmasına borçluyuz.” şeklinde dile getirdi.

Yatırımların 2015 yılına kadar 2 milyar Avroyu bulması hedefi doğrultusunda Philips, 2012 yılında yeşil inovasyona 569 milyon Avro yatırım yaptı. Enerji verimli aydınlatmaya geçiş yaparak karbondioksit salınımlarını azaltmak amacındaki LED devrimini ilerletmeye yönelik olarak inovasyona 325 milyon Avroyu aşkın yatırım yapan aydınlatma sektörü yatırımlar konusunda öncü sektör oldu.

Tüketici ürünleri alanında ise ürünlerde polivinil klorür (PVC) ve bromlu alevlenme geciktiricilerin (BFR) kullanımını yavaş yavaş azaltma taahhüdünü uygulamaya geçiren Philips, ilk kez yıl içinde üretilen tüm espresso makinelerinde bu maddeleri kullanmadı.

Sağlık ürünlerini destekleyen ve çevresel etkileri azaltan sağlık sektöründeki yatırımlar dünya çapında yeşil hastanelere olan ilginin artmasını da destekledi. Bu taahhüt enerji

tüketimini ortalama olarak %22 oranında azaltan enerji verimli MRG alanında Philips Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) cihazını sektörün lideri olarak seçen COCIR3 tarafından tanındı.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv