Tarakçı,Callpex’in yeni Ceo'su

Çağrı merkezi sektörünün deneyimli ismi Metin Tarakçı, Callpex’in yeni Genel Müdürü oldu.

11 Mart 2013 Pazartesi 10:19
Tarakçı,Callpex’in yeni Ceo'su

Çağrı merkezi sektörünün genç ve dinamik şirketi Callpex, hızlı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Pazarın en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Callpex, yoluna sektörde 18 yıllık deneyime sahip Metin Tarakçı ile devam etme kararı aldı. Callpex, yaptığı önemli yatırımlarla 2013’te %30 oranında büyümeyi hedefliyor.

Müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen katma değerli dış kaynak çağrı merkezi hizmetleri sunan Callpex’in yeni Genel Müdürü Metin Tarakçı oldu.

İş hayatına 1996 yılında Koçbank bünyesindeki çağrı merkezinde başlayan Tarakçı, Egebank, Demirbank (HSBC) ve Koçbank'ta farklı kademelerde yöneticilik yaptı. 2005’te Genel Müdür Yardımcısı olarak CMC ekibine katılan Tarakçı, 2010’dan bu yana ıse CMC'de Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Aynı zamanda Çağrı Merkezleri Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanı olan Metin Tarakçı, yeni görevi ve hedeflerine ilişkin şunları söyledi: " Çağrı merkezi hizmetlerinin önemini, firmaların bu alandaki ihtiyaç ve beklentilerini çok iyi biliyoruz.Kalite anlayışımızı teknolojinin sunduğu olanaklarla birleştirerek hem sektörümüze hem de müşterilerimize en kapsamlı ve en iyi değeri yaratmaya devam edeceğiz. Hedefleri her zaman büyük, vizyonu daima geleceğe yönelik olan, çağrı merkezi pazarında kalite ve verimlilik çıtasını yükselten Callpex’i ekip olarak daha üst seviyelere taşıyacağız.

” Tamamen müşteri ihtiyaçlarına odaklı, müşteriye özel hizmet anlayışı Sadece çağrı karşılayan firma profilinden sıyrılan çağrı merkezlerinin müşterilerine insan ve süreç yoğun her tür iş modelini sunabilen iş ortakları olma yolunda ilerlediğini belirten Tarakçı, hizmet anlayışlarına ilişkin şu bilgileri verdi: “Tüm iletişim kanallarının yönetildiği ve çözüm üreten ‘İletişim Merkezi’ kavramının geçerlilik kazandığı bir döneme girdik. Tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına odaklı, özelleştirilmiş ve esnek süreçler tasarlayabilen hizmet anlayışımızla farklılık yaratacağız. Hizmet vermede temel prensiplerimizi; müşteri talepleri ile birebir örtüşen, esnek, çevik ve sonuç odaklı servis ağı sunmak oluşturacak.

” Callpex, uzman personeliyle, çözüm ortağı olarak servis sağlayacak Hizmet anlayışlarında müşteri odaklılığın vazgeçilmez bir unsur olduğunu açıklayan Tarakçı, “Alanında uzman personelimizle her zaman kaliteli hizmeti merkezde tutacağız ve hizmet verdiğimiz kurum, kuruluşların ‘çözüm ortağı’ olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Callpex’i çağrı merkezinin ötesinde bir iletişim ve birebir pazarlama çözüm ortağı olarak konumlandırıyoruz.” dedi.

İnsan kaynaklarına, süreç otomasyonuna ve teknolojiye büyük yatırım yapıldı Metin Tarakçı, müşteri odaklılık, İK yönetimi, süreç otomasyon ve teknoloji ile ilgili de şu açıklamalarda bulundu: “Bizim için insan kaynaklarının gelişimi ve yönetimi, süreç otomasyonu, süreçlerin yönetilmesi ile ve teknoloji kritik öneme sahip. Büyük ölçekli yatırımların yapıldığı bu faktörler ile müşteri etkileşimini, çağrı merkezimizi ve işbirliği yaptığımız kurumların süreçlerini bir otomasyon teknoloji altyapısı ile entegre ediyoruz. Süreçleri yenileme, iyileştirme, verimliliği ölçme, gerektiğinde bunlara müdahale etme gibi işlemleri yönetebiliyoruz. Bu sayede verdiğimiz dış kaynak kullanım hizmetini; daha verimli, daha katma değerli ve daha ekonomik sunabiliyoruz.” Callpex, 2013’te %30 oranında büyümeyi planlıyor Bingöl ve Yozgat operasyonlarının son durumu hakkında da bilgi veren Metin Tarakçı, “Anadolu’ya yaptığımız ilk yatırım, Callpex Bingöl Çağrı Merkezi Kompleksi idi. 150 kişilik çalışan kadrosuyla başladığımız Bingöl operasyonumuzda şu an 350 çalışanımız mevcut Callpex Yozgat Çağrı Merkezimizde ise şu an 400 çalışanımızla hızmet vermeye devam edıyoruz, yıl sonuna kadar 700 çalışana ulaşmayı hedeflıyoruz. Tecrübeli yönetici ekibimiz, güçlü sermaye yapımız ve önemli yatırımlar yaptığımız insan kaynağımız sayesinde hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüyebiliyoruz. 2013’te % 30 oranında büyümeyi hedefliyoruz.” dedi.

Metin Tarakçı hakkında:
1972 doğumlu Metin Tarakçı, İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmasının ardından iş hayatına 1996 yılında Koçbank bünyesindeki çağrı merkezinde başladı. 1998 yılında Egebank'a geçen Tarakçı, Özel Projeler ve İş Geliştirme Departmanı'nda Proje Uzmanı ve Takım Lideri olarak çalıştı. Demirbank'ta (HSBC) Alternatif Dağıtım Kanalları Çağrı Merkezi Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Tarakçı, 2001-2005 yılları arasında Koçbank'ın Alternatif Dağıtım Kanalları Çağrı Merkezi Müdürlüğünü yürüttü. 2005’te Genel Müdür Yardımcısı olarak CMC ekibine katılan Tarakçı, 2005 yılından 2010’a kadar CMC'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, 2010’dan bu yana ise CMC'nin Genel Müdürlüğünü görevini üstlenmişti. Metin Tarakçı, aynı zamanda Çağrı Merkezleri Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Callpex Hakkında
Kurucu ortakları arasında Ali Sabancı, Haluk Emiroğlu, Prof. Dr. Kemal Cılız ve Turgut Gürsoy gibi isimlerin yer aldığı CALLPEX; İstanbul-Yozgat ve Bingol olmak üzere 3 farklı lokasyonda, 20’ nin üzerinde kurumsal müşterisine, 1400 çalışanı ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren, müşteri talep ve ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen dış kaynak hizmetleri sunan bir çağrı merkezidir. CALLPEX; yetkin insan kaynağı, çağdaş teknolojik altyapısı ve etkin süreç yönetimi olanaklarıyla telekomdan havacılığa, finanstan e- ticaret’e kadar birçok farklı sektöre katma değerli hizmetler vermektedir.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv