Türkiye'de Diafonun Tarihini O Yazdı

Türkiye’nin ilk sesli ve görüntülü diafon üretim fabrikasına sahip Audio, 2013 yılı için hedef büyüttü. Yeni ürün ve teknolojileri ile sektörüne yeni bir soluk getirecek marka, hem teknoloji hem de pazarlama alanında çığır açacak…

12 Mart 2013 Salı 14:42
Türkiye'de Diafonun Tarihini O Yazdı
Haber Merkezi- 12 Mart 2013, İstanbul; Evlerimize giren ilk güvenlik sistemi oydu. Yalnızca apartman içi haberleşmeyi mümkün kılmadı, yıllarca tüm ev halkının güvenliğini sağladı. Önceleri ahşaptı. Sonra sac, alüminyum ve plastik oldu. Şekli, rengi değişti. Teknolojisi gelişti. Görüntülü oldu.

Ama diafon denilince hafızalarda canlanan marka hep aynı kaldı: Audio.

‘79 yılından bu yana diafon sektörüne yön veren Audio, bugün 6 bin m2’lik üretim tesisinde ürettiği, tamamı yerli üretim olan sesli ve görüntülü diafonlarıyla emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Geniş ürün çeşitliliği ve dört yüz bayisi ile her geçen gün gelişen Audio, 200’e yakın teknik kadrosu, farklı tasarım ve teknolojileri ile sektörüne yön veriyor.

Tabii bu gelişmenin altında köklü bir hikâye yatıyor: 4 m2’lik bir dükkânda başlayan Audio’nun geçmişi; bugün Türkiye’nin diafon denildiğinde akla gelen en köklü markasını doğurdu. Piyasadaki mevcut ihtiyaçların analizini iyi yapan marka, Ar- Ge’ye sürekli yatırım yaparak yepyeni bir sistem başlatmak için kolları sıvadı.

Diafonları tüm elektrikçilerin kolaylıkla monte etmesini sağlayan DT8 “mucize kablo”yu geliştirdi. Otomatik cihaz ve görüntülü diafon üretimi yaparak sektörünü geliştirmeye devam etti. Cihazlara gizlilik fonksiyonunu da ekleyerek Türkiye’de pek çok ilke imza attı. ‘82 yılına gelindiğinde ise, ürettiği diafonların montajını kendi yapan Audio, üç ekiple başladığı montaj ekip ağını kısa sürede arttırdı.

İstanbul sınırlarını aştı.

Tüm Türkiye’ye yayıldı. Bugün ise geniş bayı ağı, profesyonel satış kadrosu ve teknik servisleri ile Türkiye’deki pek çok konut ve büyük ölçekteki projelerde yerini alıyor. 2013 yılında ise yeni ürünleri ve özel tasarımlarıyla sektörü sallayacak kadar iddialı. Öyle ki farklı renk seçenekleri, estetik tasarımları, fonksiyonel ürünleri ve gelişmiş teknolojileri ile piyasaya yeni bir soluk getirecek Audio görüntülü diafonları, evlerimizde kendimizi daha konforlu ve güvenli hissetmemizi sağlayacak.

Bu çalışmalarına destek olmak adına iş ortağı olarak halkla ilişkiler ve stratejik iletişim danışmanlığı hizmetleri veren TIME Public Relations'ı [TimePR] atayan Audio, bundan sonra kurumsal ve pazarlama iletişimi faaliyetleri için TimePR’dan destek alacak.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv