Barış Manço - Cem Karaca Şarkılarla Anıldı

Kartal Belediyesi, Türk Anadolu Rock müziğinin iki büyük ustasını Cem karaca ve Barış Manço’yu düzenlenen etkinlikle aynı sahnede şarkılarıyla bir araya getirdi. Cem Karaca ve Barış Manço miras bıraktıkları sanatlarıyla Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ortak anma etkinliğinde anıları, şarkıları ve şiirler ile anıldılar.

10 Şubat 2017 Cuma 13:00
 Barış Manço - Cem Karaca Şarkılarla Anıldı
Emrah Karaca Babası Cem Karaca
ve Barış Manço İçin Söyledi...


Kartal Belediyesi, Türk Anadolu rock müziğinin iki büyük ustasını Cem karaca ve Barış Manço’yu düzenlenen etkinlikle aynı sahnede şarkılarıyla bir araya getirdi. Cem Karaca ve Barış Manço miras bıraktıkları sanatlarıyla Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ortak anma etkinliğinde anıları, şarkıları ve şiirler ile anıldılar.

Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen halka açık ücretsiz etkinlikte geçtiğimiz yıllarda şubat ayının ilk günlerinde vefat eden iki usta sanatçı, ölüm yıldönümlerinde ortak bir sanat etkinliğinde anıldılar. 1 Şubat 1999’da vefat eden Barış Manço ve 8 Şubat 2004’te hayatını kaybeden Cem Karaca şarkılarını Moğollar, Emrah karaca ve Ali Altay seslendirdiler. Tiyatro sanatçısı Altan Gördüm’ün şarkıların sözlerini tiyatral oyunuyla seslendirerek geceye ayrı bir renk kattı.

Emrah Karaca, Ali Altay, Cahit Berkay, Altan Gördüm sık sık programın arasında Cem Karaca ve Barış Manço ile olan anılarını da aktardılar.

Anadolu rock müziğinin iki usta sanatçısını anlatan belgeselin de yayınlandığı gecede davetlilere, sanatçıları anlatan yazıların ve röportajların yer aldığı “Seyir Defteri” dergi ücretsiz dağıtılırken, Cem Karaca ve Barış Manço'yu sevenlerin duygu ve düşüncelerini içeren kısa yazı notlarını yapıştırdıkları “Yaz Dostum” köşesinde büyük ilgi gördü. Salona girişte merhum sanatçıların dev fotoğrafları ile poz veren sevenleri salonu hınca hınç doldurdular.

Sahnede çalınan şarkılara eşlik eden sevenleri dört saat süren etkinlik ile adeta iki ustaya özlemlerini giderdiler. Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz’de etkinliğe katılan sanatçılara plaket verdikten sonra hep birlikte Aşık Vesyel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” adlı türküsünü söylediler…

HAVADİSTÜRK 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv