Büşra Periz 'Bir İstanbul Sabahı' İle Albümlendi!

Behzat Gerçeker’in 'Enbe Orkestrası'nda yer alarak adını duyuran Büşra Periz 'albüm ve sahne teklifi yapıldığında çok küçüktüm. O zaman ailemle birlikte karar verdik ve uygun zamanın henüz gelmediğini söyleyerek reddettik' dedi.

07 Nisan 2017 Cuma 11:51
Büşra Periz 'Bir İstanbul Sabahı' İle Albümlendi!
KABUL EDEN ÜNLÜ, “BÜŞRA” GÖNÜLLÜ MÜ OLDU?

Müzikal başarıya giden yolda küçük yaşta sahne almayı reddeden Büşra Periz, ilk solo çalışması “Bir İstanbul Sabahı”nı yayınladı.

HAVADİS TÜRK - Daha öncesinde Behzat Gerçeker’in “Enbe Orkestrası”nda yer alarak adını duyuran Periz “albüm ve sahne teklifi yapıldığında çok küçüktüm. O zaman ailemle birlikte karar verdik ve uygun zamanın henüz gelmediğini söyleyerek reddettik” dedi.

YAŞIM KÜÇÜK OLMASINA RAĞMEN DOĞRUSUNU YAPTIM
Küçük yaşta sahne almasıyla gündeme gelenlerin aksine, aynı durumu yaşayan Büşra Periz hem yapım şirketinin albüm teklifini hem de organizatörlerin sahne tekliflerini, yaşının küçük olması nedeniyle reddettiğini söyledi. Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde eğitimini sürdürürken 2008 yılında arkadaşlarıyla söyledikleri “Sonunda Yalnız Kaldım” şarkısının amatör videosu ile Türkiye çapında ün kazanan Büşra Periz, 2015 yılında Enbe Orkestrası’nın “Enbe 2015” albümünde İlyas Yalçıntaş ile birlikte söylemiş olduğu “Olmazsa Olmazımsın” isimli çalışmayla profesyonel müzik hayatına başladı.

EĞİTİMİME ARA VERMEDİM
Eğitimine ara vermeyen Periz, İstanbul Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü bitirip şu anda Marmara Üniversitesi’nde Şan ana sanat dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda öğretmenlik mesleğini de sürdüren Periz, İstanbul Teknik Üniversitesi Mini Konservatuarı’nda ve çeşitli üniversitelerin konservatuar sınavlarına keman, piyano ve ses eğitimi dersleri vermektedir.

TÜRKİYE’DE 1 NUMARAYA YÜKSELDİ
3 Adım Müzik etiketiyle “Bir İstanbul Sabahı”nı dijital platformlarda sunan sanatçı “Olmazsa Olmazımsın” isimli çalışmasıyla çeşitli müzik kanallarının ve radyoların listelerinde tüm Türkiye genelinde bir numaraya yükselmiştir. Sözlerini Büşra Periz Ve Ömer Faruk Ertekin’in yazdığı “Bir İstanbul Sabahı”nın müziği yine Büşra Periz’e, aranjörlüğü ise Sezgin Gezgin’e ait. Ud kayıtlarını Hakan Altun’un yaptığı çalışma Bora Çifterler’in yönetmenliğinde kliplendirildi.

BÜŞRA PERİZ  “Bir İstanbul Sabahı” (Official Video):


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv