Çerkez Kızı 'Sultana' geri dönüyor...

Biz onu ilk 2000 yılında çıkarttığı “Çerkez Kızı” albümüyle tanıdık.Albüm adı gibi anne tarafından gelen Çerkez genleriyle farklı bir güzelliği olan Sultana, o dönemde hepimizi “Kuşu Kalkmaz” şarkısıyla ters köşe etmişti!..

03 Haziran 2017 Cumartesi 16:44
Çerkez Kızı 'Sultana' geri dönüyor...
KUŞU KALKMAZ ŞARKISIYLA FIRTINALAR KOPARAN ÇERKEZ KIZI "SULTANA" GERİ DÖNÜYOR!

Biz onu ilk 2000 yılında çıkarttığı “Çerkez Kızı” albümüyle tanıdık.

HAVADİS TÜRK - Albüm adı gibi anne tarafından gelen Çerkez genleriyle farklı bir güzelliği olan Sultana, o dönemde hepimizi “Kuşu Kalkmaz” şarkısıyla ters köşe etmişti.O şarkıyla bir anda Türkiye’de gündeme oturmuş sonrasında şarkıya çektiği klip sakıncalı görülüp yasaklanmıştı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimari bölümü mezunu olan Sultana, hem iş hem de müzik hayatını San Francisco’da devam ettirirken, Enbe Orkestrası ile 2007 yılında “ Rakkas” 2008 yılında “Şöhret Yolu” albümlerini çıkartmış en sonda 2015 yılında “Biz Neysek? “single ile hayatın olumsuzluklarına karşı duruşunu müziklendirmeye devam etmişti.

Sultana şimdiler de yeni projelerini hayata geçirme konusu da çalışmalarını hızlandırdı.Türkiye’den ayrı kaldığı zamanda şiir ve sözlerle bir birikinti oluşturdu ve bunun üzerine sosyal bir misyon edinip toplumda pozitif sosyal bir değişim için farklı projeler hazırlamaya devam etti ve yakında farklı ve ses getirecek bir projenin sinyallerini verdi.

HAVADİS TÜRK GAZETESİ ADINA USTA GAZETECİ FUNDA ERKOÇ "SULTANA" İLE MUHTEŞEM BİR RÖPORTAJA İMZA ATTI!
Buyurun tıklayın okuyun röportajımızı: SULTANA OKU>>> 
 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv