RASİM ÖZTEKİN’İN KLASİK TUTKUSU

En son 'Seksenler' adlı dizide Fehmi karakteriyle beş sezon evlerimize konuk olan usta oyuncu Rasim Öztekin, bu günlerde hem Show Tv’de kısa bir süre sonra başlayacak 'Klavye Delikanlıları' adlı dizinin hazırlıklarını sürdürüyor hem de yeni aldığı 1972 model Chevrolet Impala marka klasik aracının keyfini yaşıyor.

25 Eylül 2017 Pazartesi 13:26
RASİM ÖZTEKİN’İN KLASİK TUTKUSU
Rasim Öztekin'in Klasik Tutkusu

En son” Seksenler” adlı dizide Fehmi karakteriyle beş sezon evlerimize konuk olan usta oyuncu Rasim Öztekin, bu günlerde hem Show Tv’de kısa bir süre sonra başlayacak “Klavye Delikanlıları” adlı dizinin hazırlıklarını sürdürüyor hem de yeni aldığı 1972 model Chevrolet Impala marka klasik aracının keyfini yaşıyor.

Fırsat buldukça üyesi olduğu İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği İKOD’un gezi ve organizasyonlarına klasik aracıyla katılan oyuncu, klasik otomobillerin estetik ve konfor açısından günümüz araçlarından çok farklı olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Klasik araçlara merakım her dönemde oldu.

Güncel araçlar da bulamadığımız renkleri, konforu ve estetik çizgileri bu araçlar da bulmamız mümkün. Sanki hepsi ayrı ayrı birer sanat eseri gibi. Genelde iri,heybetli arabaları seviyorum. Özellikle klasik amerikan otomobilleri, bu tercihime fazlasıyla cevap veriyor.

Yakın bir zamanda yine 1963 model bir Chevrolet’im vardı. Ama şu anda kullandığım 1972 modeli çok daha orijinal ve çok düşük kilometrede. Uzun yıllar kapalı bir mekanda özenle muhafaza edilmiş. Otomobili görür görmez aramızda bir elektrik oluştu sanki. Alır almaz periyodik bakımlarını yaptırdım ve şu anda keyifle kullanıyorum.

Klasik araçları muhafaza ederek, geleceğe taşımak amacıyla kurulmuş İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin de üyesiyim. Özellikle uzun yol gezilerimiz ve ulusal bayramlarda oluşturduğumuz klasik otomobil konvoyları çok renkli oluyor. “ 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv