Yeşilçam’ı Özlemiyorum, Şu Anda Daha Mutluyum

Türkiye’de özellikle 1990’lı yıllarda klasik araçlarıyla drag yarışlarına katılan başarılı oyuncu Tolga Savacı; bu dönemde kazandığı mekanik tecrübeyi yurt dışına taşıdı...

14 Mart 2017 Salı 14:25
Yeşilçam’ı Özlemiyorum, Şu Anda Daha Mutluyum
TOLGA SAVACI HOBİSİNİ İŞE ÇEVİRDİ

Yeşilçam’ı Özlemiyorum, Şu Anda Daha Mutluyum…

HAVADİS TÜRK - Uzun zamandır Amerika’nın New Jersey eyaletinde eşi Nermin Bezmen’le birlikte yaşayan sinema ve dizi oyuncumuz Tolga Savacı klasik otomobil hobisini Amerika’da işe çevirdi.

Türkiye’de özellikle 1990’lı yıllarda klasik araçlarıyla drag yarışlarına katılan başarılı oyuncu Tolga Savacı; bu dönemde kazandığı mekanik tecrübeyi yurt dışına taşıdı. Şu anda 16 Nisan referandumu için Türkiye’de bulunan Tolga Savacı, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin Kadıköy’de bulunan merkezini ziyaret etti.

New Jersey’de klasik araçların yanında güncel araçların da mekanik tamiratlarını bizzat kendisinin başında olduğu bir ekiple yaptığını ifade eden yakışıklı sanatçı Tolga Savacı, şu anda daha mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Biz maalesef ki Yeşilçam’ın artık kasetlere hapsolmuş 80’li yıllarında Türk sinemasında bulunduk.70’li yılların olumsuz etkilerini silmemiz hiç kolay olmadı ama bunu başardık.O zamanlar star sineması vardı.Küçük bütçelerle,sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor.Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor.Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi acımasızca yayından kaldırılıyor.Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım.Yapılan adaletsizlikler beni geçmişte severek yaptığım oyunculuktan yavaş yavaş uzaklaştırdı.

Maalesef ki Türkiye’de sanata ve sanatçıya verilen değer ortada

Bu koşullarda özgürce sanat yapmak olası değil. Şu anda çok sevdiğim klasiklerin ve güncel araçların bakım onarımı üzerine çalışıyorum Amerika’da. Bir nevi hobimi işe çevirdim.İnanın çok mutlu olduğumu hissediyorum.Bir döneme damgasını vurmuş araçlarla uğraşmak çok büyük bir keyif.İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, bu tarihi değerleri geleceğe taşımak adına mücadele veren,klasik araçlarla ilgili güzel işler yapan ve benim de fahri üyesi olduğum bir kulüp.Faaliyetlerini yürekten destekliyorum.” 


    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv