3. Uluslararası Su Kongresi ve Sergisi’

“Sürdürülebilir Su Yönetimi ve Kentlerin Geleceği” teması ile düzenlenecek kongreye, 17’si yurtdışından 72 üniversite ile Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi ve Kabataş Lisesi’nin de aralarında bulunduğu birçok okuldan akademisyen ve öğrenciler katılacak.

15 Mart 2013 Cuma 12:41
3. Uluslararası Su Kongresi ve Sergisi’

7’DEN 77’YE HERKES SUYU KONUŞACAK

Haber Merkezi - Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde, Su Vakfı, Bursa Kent Konseyi ve DSİ Bursa Bölge Müdürlüğü’nün ortak organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan ‘3. Uluslararası Su Kongresi ve Sergisi’, 7’den 77’ye toplumun tüm kesimlerini bir araya getirecek.

“Sürdürülebilir Su Yönetimi ve Kentlerin Geleceği” teması ile düzenlenecek kongreye, 17’si yurtdışından 72 üniversite ile Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi ve Kabataş Lisesi’nin de aralarında bulunduğu birçok okuldan akademisyen ve öğrenciler katılacak. Kongrede anaokulu öğrencileri suyun önemini anlatan skeçler de sergileyecek.

‘3. Uluslararası Su Kongresi ve Sergisi’, 22 – 24 Mart tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleştirilecek. Kongrede, suyun önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Su ve Kuraklık’, ‘Dinler ve Su’, ‘Tarım ve Orman, ‘Sağlık ve Turizmde Su’, ‘Su ve Kanalizasyon Yönetiminde Bölge Uygulamaları’, ‘Arıtma’, ‘Su ve Medya’ ve ‘Su ve Enerji’ gibi başlıklarıyla oturumlar düzenlenecek. Kongreye, 17’si yurtdışı, 55’i de yurtiçinden olmak üzere 72 üniversiteden akademisyen ile öğrenci kulüpleri katılacak.

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcilerinin yer alacağı organizasyonda; sektör temsilcileri, kendilerine tahsis edilen stantlarda ürünlerini sergileme imkanı da bulabilecekler. Anaokulu, ilk, orta ve lise öğrencileri de orada olacak Galatasaray Lisesi, Robert Koleji, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Lisesi, İstanbul Fatih Lisesi, İzmir Fen Lisesi, İzmir Yamanlar Lisesi ile Bursa’daki fen ve anadolu liselerinde öğrenim gören öğrenciler, kongredeki oturumlarda yer alarak suyun yaşam için önemi ve suyun geleceğine dair görüşlerini paylaşacaklar. Anaokulu ve ilkokul öğrencileri, ‘Su’ konulu skeçlerle suyun minik yüreklerdeki yansımalarını sergileyecek.

Kongrede, su kaynaklarının tespiti, geliştirilmesi, işletilmesi, bakımı ve yerel yönetimlerden merkezi yönetimlere kadar gelişim süreci gözler önüne serilerek, içme ve kullanma suyu kültürünün oluşumuna katkı sağlanması bekleniyor. Etkinliğin Onur Kurulu ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ali Sürmen ve Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri’den oluşuyor.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv