Ahde Vefaya Öncülük Etmeliler!

Kahramanmaraş sivil toplumunun önde gelen önemli isimlerinden bağımsız denetçi ve serbest mali müşavir hemşehrimiz İbrahim Tanıdır beyi, #46tvhaberleri kapsamında makamında ziyaret ettik. İstanbul da birlik ve beraberliğimizi, Maraş Günlerini konuştuk.

25 Kasım 2017 Cumartesi 02:51
Ahde Vefaya Öncülük Etmeliler!
Onlar bize dernekçiliği miras bıraktı!

Kenan emmi, Erdem abiden bize Miras!


Kahramanmaraş sivil toplumunun önde gelen önemli isimlerinden bağımsız denetçi ve serbest mali müşavir hemşehrimiz İbrahim Tanıdır beyi, #46tvhaberleri kapsamında makamında ziyaret ettik. İstanbul da birlik ve beraberliğimizi, Maraş Günlerini konuştuk.

İstanbul'da Kahramanmaraş'ın "Kanaat Önderleri" arasında önemli bir konuma sahip sivil toplumun emektar beyefendi kişiliği serbest denetçi ve mali müşavir sn. İbrahim Tanıdır'ı İ.M.Ç. Bloklarında yer alan “Tanıdır Mali Müşavirlik ve Muhasebe Ofisi”nde ziyaret ettik. Ahde vefadan, kentimizin yarınlarına yetişen yıldızlarına, sivil toplum kuruluşlarımızdan bir olma, birlikte birbirilerimizi tanıma, tanışma konularına kadar birçok konuyu kahve tadında hasbihal ettik.

İstanbul'da yaklaşık altı ay önce startını verdiğimiz sosyal medya kanalı Kahramanmaraş 46 tv projemiz ile hemşehrilerimizin birbirilerini tanımasına öncülük etmek gayesiyle mega kent İstanbul'un dört bir yanında yaşayan hemşehrilerimizi ziyaret ederek gündeme taşımaya devam ediyoruz. Hafta içi bilgilerine ulaşabildiklerimizle irtibat kurarak ziyaret ediyoruz. Esnaf, işletme, kamu, özel sektör ve bürokratlarımız ile tanışma sonra konuştuğumuz konuları ve konumlarını haber yazmak ve yazılan haberi de yayınlatarak tanışma köprüsü kuruyoruz.

" Kahramanmaraş'ın İstanbul da yaşayan önemli değerlerinden birisi olan Denetçi ve Mali Müşavir sn. İbrahim TANIDIR, şehrimizin kanaat önderleri arasında yer almaktadır. "

Kahramanmaraş'ın sosyal medya kanalı 46 tv genel koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı, 'İstanbul da tanışıyor ve kaynaşıyoruz' projesi kapsamında önceki gün hemşehrimiz Bağımsız Denetçi ve Mali Müşavir sn. İbrahim TANIDIR'ı tarihi yarımada Fatih ilçe sınırları içerisinde İMÇ Blokları 2706 numara da yer alan ofisinde ziyaret etti.

" Kahramanmaraş sivil toplumunun yakından tanıdığı aslen Oniki Şubat ilçemizden olan Denetçi ve Mali Müşavir sn. İbrahim TANIDIR, memleketimizin İstanbul'daki cemiyet hayatının da yakından tanığı bir gönül insanı, yardım elidir."

Kahramanmaraş'ın önemli değerlerinden biri olan hemşehrimizi ziyaretimizde ebediyete göç eden Hakk'a yürüyen büyüklerimize rahmet okuduk. Onların aramızdan erken ayrılışlarının hüznü havasında konuştuk. Memleketin unutulmaz değeri yıldızlar projesinin mimarı merhum Kenan Seyithanoğlu (Kenan Emmi), “Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm. Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm” diyen, şair, yazar ve düşünce adamı Adil Erdem ve kardeşi prodüktör Ahmet Beyazıt ve "İşaret Çocukları, Menziller, Yedi Güzel Adam, Korku ve Yakarış" şiirlerine hayat veren unutulmaz şair Abdurrahman Cahit Zarifoğlu'nu rahmetle yad ederken, yarım kalan projelerinden bahsettik. Ebediyete göç eden değerlerimizin yakınlarının öncülüğünde her sene ölüm yıldönümlerinde bu insanlara bir " Ahde Vefa" da bulunmamızın gerekliliğini konuşurken en azından mezarları başında hatm-i şerif indirilebilinir dedi.

Kahramanmaraş Okutma ve Yardımlaşma Derneğimizin yeniden açılan talebe yurdunu ve inşaat sürecini emek veren gönül insanlarıyla bir dönem benimde idari müdürlüğünü yaptığım MARAŞDER Genel Merkezi ve yetiştirdiği yüzlerce yıldızları ve onların yetişmesine vesile olan hayırsever hemşehrilerimize dua ettik. Bir dönem yönetimde de görev alan İbrahim bey ile öğrencilik yıllarını ve yaşanılan zorlukları konuştuk.

Serbest muhasebeci ve mali müşavir, bağımsız denetçi sn. İbrahim Tanıdır'la konuşurken "eskiden Maraş Günleri - İftar Programları-Gezi ve Piknikler yapılırdı. İstanbul da yaşayan hemşehrilerimizle buluşur hasbihal eder, ailelerimiz bir birileriyle tanışırdı." şimdi o günleri çok özlüyoruz dedi. Yeri gelmişken de memleketimizin İstanbul'da yapılan etkinliklerinden daha öncesinden değil, sonrasından haberdar oluyoruz. Gazete, internet portalları ve tv olmasa haberdar dahi olamayacağız dedi.

İstanbul'da yüksek tahsil yapan öğrencilerimizin sıkça ziyaret ederek çayını içerek hasbihal ettiği İbrahim Tanıdır; biz burada birlik olmak, birlikte güç olanın üstesinden gelmek zorundayız. Bir hemşehrimizin maddi manevi sıkıntısı olduğu vakit derneklerimiz irtibat kurmalı, bizlere ulaşmalıdır. İmkânlar dâhilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz dedi. Tüm hemşehrilerimize selamlarını ileten hemşehrimize hayırlı bol kazançlar dileyerek bir sonraki ziyaretimiz için yine yollara düştük.

www.adenetim.com.tr

www.tanidir.com

bilgi@tanidir.com

Denetçi-Mali Müşavir İbrahim TANIDIR Kimdir?

1961 Kahramanmaraş doğumlu 1983 Yılında ODTÜ Gaziantep İşletme Bölümünden Mezun olmuştur. 1985 -1993 Yıllarında Özel Şirketlerde Muhasebe Sorumlusu ve Muhasebe Müdürlüğü yapmıştır. 1994 yılından itibaren İstanbul SMMM Odasına bağlı olarak "Tanıdır Mali Müşavir Bürosu" Açmış ve Halen Ofisi Çalışmaya devam etmektedir. 2006 yılında kurulan Bağımsız Denetim, İç Denetim, Muhasebe, Finansal ve Mali Danışmanlık hizmetleri “A Bağımsız Denetim AŞ”'nin 6 ortağından biridir. 2015 yılı itibariyle KGK' dan yetki alarak Bağımsız Denetçi ünvanına sahiptir.Kahramanmaraş Dernek ve Vakıflarıyla birlikte özünde insana yardım eli uzatan,gönüller inşa eden birden fazla stk'da yöneticilik yapmakta,destekleyicileri arasında yer almaktadır. 

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv