‘Beyaz Kelebekler’in Sevil Özyurt'u Vefat Etti

Ünlü sanatçı Onur Akay, bir döneme damgasını vuran Sen Gidince Bak Neler Oldu şarkısıyla tanınan ‘Beyaz Kelebekler’in solistinin 13 gün önce vefat ettiğini açıkladı.

06 Şubat 2018 Salı 13:25
‘Beyaz Kelebekler’in Sevil Özyurt'u Vefat Etti
Sen Gidince Bak Neler Oldu'nun solisti vefat etti

Ünlü sanatçı Onur Akay, bir döneme damgasını vuran ‘Beyaz Kelebekler’in solistinin 13 gün önce vefat ettiğini açıkladı.

Duyurduğu kötü haberler nedeni ile magazin camiasında Felaket Tellalı lakabı ile üne kavuşan ses sanatçısı Onur Akay, 1970'li yılların en popüler gruplarından biri olan Beyaz Kelebekler’in solisti Sevil Özyurt’un vefat ettiğini duyurdu.

1976 yapımı ‘Hababam Sınıfı Uyanıyor’ filminden, Adile Naşit’in unutulmaz yorumu ile hâlâ hafızlarda olan, ‘Sen Gidince Bak Neler Oldu’ isimli şarkıyı söyleyen ve meşhur eden ‘Beyaz Kelebekler’in dördüncü solisti Sevil Özyurt’un 13 gün önce defnedildiğini duyurdu.

Onur Akay, “Sen Gidince Bak Neler Oldu isimli şarkıyı mutlaka hatırlayacaksınız. İşte o şarkıyı söyleyen ve meşhur eden ‘Beyaz Kelebekler’in dördüncü solisti Sevil Yaprakgül, Ocak ayında ani bir kalp krizi geçirerek vefat etti ve 21 Ocak 2018 Pazar günü Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi. Sevil Yaprakgül, ‘Beyaz Kelebekler’in solistliğini yaptığı dönemde Sevil Özyurt olarak tüm yurtta tanınmıştı ama maalesef ölümünü kimse duymadı. Zeki Müren’den Muazzez Abacı’ya, Türkân Şoray’dan Filiz Akın’a herkesin saçına eli değmiş ünlü kuaför Muammer Yaprakgül’le evlenen Sevil Özyurt, gruba ve sahnelere veda etmişti. Mekânı cennet olsun inşallah.” yazdı.

‘Beyaz Kelebekler’ 1975 yılında Ercüment Ateş'in bestelediği "Sen Gidince" adlı bu şarkıyla, Hollanda plak listelerinde bile bir numaraya kadar çıkmıştı. 

Kaynak: http://www.onurakay.com.tr/iste-gercek-istanbullu-gelin-makale,58.html

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv