Doğa Koleji, 22 Mart’ta Meydanlarda

Doğa Koleji Öğrencileri Suyun Önemine Dikkat Çekmek İçin 22 Mart’ta Meydanlarda Olacak...

11 Mart 2013 Pazartesi 11:02
Doğa Koleji, 22 Mart’ta Meydanlarda

Çocukların, çevre sorunlarına duyarlı ve bu konuda çözüm üreten sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinliklerle 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutlayacak.

Öğrenciler, tüm kampüslerin katılacağı organizasyonla suyun önemine bir kez daha dikkat çekecekler. Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile öğrencilerin çevre konusundaki duyarlılığını, eğitim felsefesinin bir parçası olarak benimseyen Doğa Koleji, her yıl 22 Mart Dünya Su Günü’nü birçok etkinliğin yer aldığı birbirinden farklı organizasyonlarla kutluyor.

Doğa Koleji öğrencileri, Dünya’nın en büyük çevre sorunlarından biri olan su sorununa dikkat çekmek için “Uluslararası Su İşbirliği ” kapsamında etkinlikler düzenliyor. Kamuoyunu bilinçlendirmek adına düzenlenen bu organizasyonda, Doğa Kolejinin 52 kampüsündeki 30.000 öğrencisi sosyal sorumluluk bilinciyle bu önemli konuda üzerine düşen görevi yerine getirecek.

Bilinçlendirme ve kamuoyu oluşturma hedefiyle düzenlenen organizasyonlar çerçevesinde; Palladium, Maltepe Park, Saffire, Kartal Real, Cıty’s Nişantaşı, Pendorya, Cevahir gibi alışveriş merkezlerinde öğrencilerin yapacakları “Karbon Ayak İzi ve Sanal Su” temalı anketlerle yoğun bir bilinçlendirme çalışması gerçekleştirirken yine aynı alışveriş merkezlerinde nesli tükenmekte olan hayvanlarla ilgili “Tükeniyorum farkında mısın?” draması, halk oyunları ve dans gösterileri sergileyecekler. 5.000 anaokulu öğrencisi su günü için meydanlarda toplanıyor Organizasyon kapsamında İstanbul’un çeşitli meydanlarında bir araya gelerek “Yüz Dilde Su” yürüyüşlerini gerçekleştirecek olan 5.000 anaokulu öğrencisi suyun önemine dikkat çekecek.

Sultanahmet, Ataşehir, Göztepe Özgürlük Parkı ve Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleşecek olan etkinliklerde her öğrenci, iki kişiye Su Günü Davetiyesi hediye edecek, AVM’lerde gerçekleşecek etkinliklerine davet ederek, doğanın yeşermesine katkıda bulunabilecekler.

Su temalı Afiş ve Tişört yarışmalarını kazananları sürpriz hediyeler bekliyor Etkinliğe aileleri ve arkadaşlarını davet eden 52 kampüsteki 2. Sınıf öğrencileri, grup çalışması gerçekleştirerek su temalı afişler tasarlayacak, en başarılı 3 afişin sahibi TATUTA gezisinin sahibi olacak.

Facebook adresi kullanan kişilere açık olarak gerçekleşecek olan “Sudan İzler Tişört Yarışması” ile öğrenciler evlerinde bulunan beyaz tişörtlerden “Su” tişörtlerini tasarlayarak birbirinden güzel hediyeler kazanabilecek. www.facebook.com/dogakoleji sayfasından gerçekleşecek yarışmada 1. IPAD 3 16 GB, 2. TATUTA Gezisi, 3. FOTOĞRAF MAKİNESİ hediye edilecek. Ayrıca tasarlanan tüm tişörtler 22 Mart Dünya Su Gününde, 20.000 öğrenci tarafından giyilerek günün anlam ve önemi vurgulanacak.

STS A

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv