Dr. Maria Nemeth Türkiye’de.

Dünyaca ünlü yönetici ve yaşam koçu Dr. Maria Nemeth Türkiye’de. Nemeth, iş dünyasına para enerjisinin kullanımını anlatacak!

19 Mart 2013 Salı 11:16
Dr. Maria Nemeth Türkiye’de.
Haber Merkezi - TalentClub (İnsan Kaynakları Yönetim ve Geliştirme Hizmetleri A.Ş.), dünyaca ünlü yönetici ve yaşam koçu Dr. Maria Nemeth’i ülkemize misafir olarak getiriyor. Gerek kurucu ortakları gerekse yöneticileri ve uluslararası iş ortaklarından aldığı güçle küresel çapta yetenek ve kariyer yönetimi konularında bireysel ve kurumsal olarak hizmet ve danışmanlık sunan TalentClub, ünlü danışman klinik psikolog Dr. Maria Nemeth ile işbirliği yaptı.

Küresel çapta üne sahip Dr. Nemeth, Nisan ayında eğitim ve seminer vermek için ülkemizde olacak.

5 - 11 Nisan tarihleri arasında ülkemizde bulunacak olan Dr. Maria Nemeth, Türk iş dünyası liderleri ile buluşacak, 10 Nisan’da ise seminer verecek. Dr. Maria Nemeth, etkinlikte başarılı ve etkin bir biçimde koçluk yöntemlerini uygulamanın faydalarını anlatacak, aynı zamanda tüm dünyada verdiği eğitimi ülkemizde de paylaşacak. Para, zaman veya bir başka enerji kaynağını kullanımı için yepyeni bir metot Klinik Psikolog, Yönetici ve Yaşam Koçu Maria Nemeth, hedeflerinize ulaşmak için paranızı, zamanınızı veya bir başka enerji kaynağını nasıl kullanacağınıza dair yeni bir yol keşfetti. TalentClup ev sahipliğinde Türkiye’ye gelecek olan Nemeth seminerinde; paradoks, endişe ve karışıklığı nasıl kucaklayabileceğinizi, para enerjisine odaklanmayı, kendi iç dünyanıza yolculuğun püf noktaları, bolluk ve bereket enerjisini hareke geçirmeyi aktaracak. Katılımcılara para enerjisini nasıl kullanacağını öğretecek olan Nemeth, uyguladığı koçluk yönetimi ile iş hayatında liderlerin hayatını kökten değiştirebilecek ipuçlarını katılımcılarla paylaşacak.

Kişisel yaşam hedeflerine ulaşmak ve maddi zenginlik elde etmek için kullanılan özel bir koçluk programı geliştirdiğini aktaran Nemeth “Şimdiye kadar, para hakkında hayal kırıklığına uğramış ve yeteri kadar endişe duymuş olabilirsiniz. İşe, bu korku, stres ve üzüntüden kurtularak başlamak gerekiyor. Para ile ilişkinizde bir dönüşüm yaşayabilirisiniz. Para, sizin düşmanınız yerine, arkadaşınız olabilir. Evet, para bir enerjidir, onu boşa harcayabilir, yatırım yapabilir, odaklanabilir veya kaybedebilirisiniz.” diyor. Bireylerin çoğu zaman ne yapması gerektiğini bildiğini ama nasıl yapması gerektiğini bilmediğine dikkat çeken Nemet “İşte koçluk burada devreye gidiyor. Koçlar sizin için öncelikle neyin önemli olduğunu keşfeder ve enerjinizi buna odaklanmanıza destek olur.” yorumunda bulunuyor.” Yetenek yönetimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz TalentClub olarak Dr. Maria Nemeth ile işbirliği yapmaktan ve ünlü ismi Türkiye’de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen TalentClub Genel Müdürü Dilek Er etkinlikle ilgili şunları söyledi: ”Dr. Nemeth ile Amerika’da bir iş birliğimiz mevcuttu. Etkinlik ile ileri seviyedeki koçluk becerilerini geliştirmeyi ve hayata dair hedeflere başarı odaklı bir şekilde ve kolaylıkla ulaşabilmenin mümkün olduğunu göstermeyi hedefliyoruz. Konusunda uzman ve dünya çapında başarısı kanıtlanmış bir ekolle ortak bir projede yol alarak hizmetlerimizi kariyer ve yönetici koçluğunu alanında yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Etkinlik ile dünyada kurumsal anlamda 1995’lerde başlayan koçluk hizmetinin özelikle iş hayatındaki önemini ve faydalarını aktarmayı, yetenek yönetimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” “Bu metodolojinin anlamını doğru kavramış olsak her seyi çözmüş olurduk” diyen Er, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Seminerde kişilerin önce hedeflerini tam ve net olarak belirleyip, bu hedeflere odaklanarak küçük adımlarla ve acı çekmeden hayatlarında yaptıkları her şeyde nasıl başarılı olabileceklerini tartışacağız.” Dr. Nemeth: Koçluk sistemi sayesinde “yetenekler” ortaya çıkıyor Deneyimlerini insanlarla paylaşarak, hayatlarında kolaylık ve refah sağlamak için her ay başka ülkede yönetici, çalışan ve danışmanlara önce bu işi nasıl daha kolay yapabileceklerini aktaran Academi of Coaching Excellence’ın kurucusu Dr. Maria Nemeth ise Türkiye’de seminer vereceği için çok mutlu olduğunu söyleyerek şu açıklamayı yaptı: “Yetenek savaşlarının başladığı bir dönemde doğru yetkinlikle işin gerekliliklerini birleştirebilmek önemli olduğu kadar gerekli de.

Artık sık sık iş değiştirmek kaygı verici veya utanılacak bir durum değil, bir kariyer gelişim yolu olarak görülüyor. Yetenek göçünün en önemli nedenlerinden biri olan iş tatminini, koçluk ve yöneticilerle sağlamak mümkün. Yeni kuşağın iş hayatındaki yeteneklerinin ortaya çıkması için desteğe ihtiyacı var. Koçluk ve liderlik yaklaşımı ile pek çok yeteneğin açığa çıkarılabileceğini düşünüyoruz.” Nemeth konferanslarında dinleyicilerine yönelttiği “Yaşam daha kolay olsaydı, daha iyi olmaz mıydı? sorusuna karşılık dinleyicilerin şaşırtıcı olarak duraksadıklarını ve cevap vermek için bir süre düşündüklerini belirtiyor. Bakanlardan, kurumların üst düzey yöneticileri ve finans yöneticilerine, İK müdürlerinden girişimcilere ve sağlık sektöründeki yöneticiler ve eğitimcilere kadar farklı segmentte danışanları olan Dr. Nemeth, “ Aslında kişileri etkilemek yerine onlara hayatlarında kalıcı ve olumlu değişiklikler yapmak için hemen kullanmaya başlayabilecekleri araçlara yöneltecek bakış açılarını vermeye özen göstermeliyiz” diyor.

Academy of Coaching Excellence’in kurucusu ve direktörü olarak tüm dünyada koçluk eğitim programlarının bir numaralı aranan ismi psikolog Dr. Nemeth, “The Energy of Money” and “Mastering Life’s Energies” adlı kitapları ile de iş dünyasına rehberlik ediyor. Eğitimden neler kazanılabilir? Koçlara ve yöneticilere danışanları ile onların içlerindeki doğal yetenekleri keşfettirecek yeni yollarla tanıştırma olanağı sunulacak eğitimde, ayrıca danışanlara kişisel rahatsızlıklarının ötesine geçerek hayatlarına nasıl netlik, odaklanma, kolaylık ve zarafet kazandırabileceği aktarılacak.

Eğitimin ana gündemi ise danışanlarla, hangi konu üzerinde çalışırlarsa çalışsınlar, yapılacak koçluk seansını kolaylaştırmak ve bu sayede koçluk deneyimi zenginleştirmek olacak.
• Danışanlara, ekibinize anlamlı hedefler belirlemeleri için nasıl yardım edebilirsiniz?
• Danışanlar neden hedeflerini fiziksel olarak gerçekleştirme yolunda zorluklarla karşılaşırlar ve koçları bu engelleri aşmalarında onlara ne şekilde yardımcı olabilir?
• Danışanlarınız hedeflere ulaşmak için çalışılırken doğal olarak karşılaşılan, kendi kendilerini kısıtlayan iç diyaloglar ile zorlandıkları zaman onlara “Her şey Yolunda” kavramını ne şekilde gösterebilirsiniz?
• Bu iç diyalogların göstergelerini nasıl teşhis edebilirsiniz?
• Danışanlara kendileri için anlamlı ve değerli olan şeyleri görebileceği bir koçluk yöntemi nasıl bulunabilir? Danışanlar ile kolay ve güçlü ilişkiler kurabilme yeteneği en verimli olacak şekilde nasıl gerçekleştirilebilir?
• Danışanlarınızın dikkatini olumsuz iç diyaloglardan başarılı eylem adımları fırsatlara çeviren soru örnekleri hangi noktalar esas alınarak hazırlanmalı?
• Zor durumlarda kolaylık sağlayan stratejiler nelerdir? Etkinliğe kimler katılmalı? Tüm kurumsal yöneticiler, koçluk mesleğine geçiş yapmak isteyen girişimciler, İK uzmanları ve koçluk becerilerini katmak isteyen herkes bu etkinlikten faydalanabilir.

Dr. Maria Nemeth Hakkında:
Dünyadaki ilk ICF akredite okullarından birini, Academy of Coaching Excellence’i kuran ve direktörü olan ve on binlerce uzman koç ve koç yönetici yetiştiren Maria Nemeth, Uluslararası Koçluk Federasyonu’nda MCC rütbeli bir koçtur. Uzun yıllar UCLA’da klinik Psikoloji Başkanlığını yapan ve uluslararası bir konuşmacı olan Nemeth, 2004 yılında yazdığı “Energy of Maoney” ile dikkatleri çekmiş ve bu eser, en çok satılan kitap sıralamasında ilk sırada yer almıştır. İş dünyasındaki liderlere amaçlarına ulaşmaları için koçluk yapan Dr. Nemeth, kişilerin hayatlarında kalıcı ve olumlu değişikliklere ulaşmaları için hemen kullanmaya başlayabilecekleri araçlara yönelebilecekleri bakış açıları keşfetmelerini sağlamaktadır. 40 yılı aşkın bir süredir danışmanlık hizmeti veren Dr. Nemeth’in pek çok makalesi ve DVD’si yayınlanmış ve son olarak Londra’da 700 finans uzmanına finansal koçluk semineri vermiştir.

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv