Sanatçı Mükerrem Kemertaş Kanser Mi?

Kansere yakalanan Türk halk müziğinin sevilen ismi usta sanatçı Mükerrem Kemertaş bugün ameliyata alındı. OnurAkayMedya'dan Umut Yılmaz'ın edindiği bilgiye göre, gırtlak kanseri hastalığına yakalanan Kemertaş'ın, yeme ve içme konusunda ciddi sıkıntılar çektiği için midesine tüp takılacağı öğrenildi.

08 Şubat 2018 Perşembe 19:51
Sanatçı Mükerrem Kemertaş Kanser Mi?
Usta Sanatçı Mükerrem Kemertaş,
Kansere Yakalandı!


80 yaşındaki usta sanatçı, sevenlerinden destek ve dua bekliyor.

Türk halk müziğinin sevilen ismi usta sanatçı Mükerrem Kemertaş bugün ameliyata alındı.

OnurAkayMedya'dan Umut Yılmaz'ın edindiği bilgiye göre, gırtlak kanseri hastalığına yakalanan Kemertaş'ın, yeme ve içme konusunda ciddi sıkıntılar çektiği için midesine tüp takılacağı öğrenildi.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yatırılan 80 yaşındaki usta sanatçı, sevenlerinden destek ve dua bekliyor. 1985 yılında İzmir'e yerleşen Mükerrem Kemertaş, çok sayıda önemli eseri seslendirdiği gibi özellikle Göç göç oldu göçler yola dizildi, Huma kuşu yükseklerden seslenir, Tutam yar elinden tutam, Bülbülün kanadı sarı' gibi kulaklara aşina olmuş türkülerle sevenlerinin gönlünde yer edindi. Usta Sanatçı için 2017 yılında vefa gecesi düzenlenmiş ve geceye çok sayıda ünlü isim katılmıştı.

MÜKERREM KEMERTAŞ KİMDİR?

1938 yılında Erzurum’da doğdu. 1961 yılında Erzurum Halk Oyunları ve Halk Türküleri Derneği bünyesinde oluşturulan Doğudan Sesler Topluluğu’na katıldı. Bu topluluğun TRT Erzurum Radyosu için düzenli aralıklarla hazırladığı programlarda beş yıl boyunca yer aldı. 1966 yılında açılan sınavı kazanarak, Erzurum Radyosu’nda kadrolu sanatçı oldu.

1970 yılında TRT İstanbul Radyosuna tayin olan sanatçı, uzun yıllar çalışmalarını İstanbul’da sürdürdükten sonra 1985 yılında İzmir’e yerleşti ve TRT İzmir Radyosu’nda görevine devam etti.

2003 yılında TRT’den emekli olan Mükerrem Kemertaş, sanat hayatı boyunca sayısız türkü ve uzun havanın tanınıp sevilmesine emsalsiz sesi ile katkı sağladı. 

Kaynak: OnurAkayMedya

    Yorumlar

banner124
Hava Durumu
Tümü Anket
Türkiye'de İdam Cezası Gelsin Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Linkler
E-Gazete
  • HAVADİS TÜRK - İnternette Haberin Adresi - 28 Aralık 2015 Manşeti
Karikatür
  • Oof Off
Arşiv